Živočísna výroba

Živočísna výrobaPD Ivanka pri Nitre patrí k družstvám, ktorých prioritu tvorí rastlinná výroba. Živočíšna výroba v roku 2015 prešla transformáciou a chov dojníc bol presunutý do partnerského podniku PD Bzince pod Javorinou. Hlavnou činnosťou živočíšnej výroby v súčasnosti je odchov mladého dobytka a produkcia vysokoteľných jalovíc pre potreby spomínaného podniku. Popri tejto hlavnej činnosti rozvíjame chov mäsového dobytka plemena Charolais, Toto plemeno je považované z hľadiska kvality mäsa ako jedno z najkvalitnejších na svete. Výkrmových býkov produkujeme pre potreby nášho bitúnku a v budúcnosti uvažujeme nad predajom aj zástavového dobytka.

Pri tomto plemene sme zostali verní aj v malom chove oviec mäsového typu. Pre Vás našich zákazníkov Vám vieme ponúknuť práve tieto ovečky ako živú kosačku do záhrady, prípadne ako veľkonočnú delikatesu.

V rámci našich areálov živočíšnej výroby Vám vieme ponúknuť na prenájom rôzne objekty pre rôzne využitie. Aj touto formou chceme ponúknuť spoluprácu regionálnym firmám a živnostníkom. Dobrú spoluprácu máme už dlhé roky s firmou zaoberajúcou sa chovom koní na stredisku Branč.