Vinárstvo

Naše vinice sa nachádzajú v Nitrianskej vinohradníckej oblasti, časť BITA v Dolných Krškanoch. V tejto oblasti boli vinohrady ešte za čias Márie Terézie. Geografická poloha a vyhovujúce zloženie pôd vytvárajú výborné predpoklady k produkcii bohatých, odrodovo charakteristických a kvalitných vín. V podstate sme nadviazali na tradície našich predkov, sedliacky rozum a mozole našich otcov.

V súčasnosti je pestovanie hrozna a výroba vína o niečom inom, ale tú lásku k vínu, odhodlanie, pracovitosť musí mať každý úspešný vinár.

V ponuke máme odrody Sauvignon, Cabernet Sauvignon, Veltlín zelený, Chardonnay a Svätovavrinecké. Okrem spomínaných odrôd sme vysadili aj obľúbenú a vyhľadávanú Pálavu, voňavý Muškát Moravský, Rulandské šedé a nové odrody ako Hron, Devín a Dunaj, ktoré sú stále viac žiadané. Naši odborníci sa s láskou starajú o každý koreň viniča a pozorne kontrolujú každý krok spracovania hrozna a výroby vína, aby sme vám mohli ponúknuť výnimočné vína na každú príležitosť.

V prípade ak máte záujem o naše vínka kľudne si zavolajte nášho odborníka – vinohradníka Tibora Košču tel. č. 0917 768 354, ktorý Vám určite poradí  s výberom vínka, ktoré si budete môcť kúpiť priamo v pivnici, alebo sa zastavte v našej predajni mäsa, kde si taktiež môžete kúpiť naše vína.

Naše vína

Cabernet Sauvignon

Cabernet Sauvignon

dávka L-22, ročnik 2019, červené, cukor 4 g/ L, alkohol 13 %, kyseliny 7 g/l, obsahuje siričitany 
Chardonnay

Chardonnay

dávka L-16, ročník 2019, biele, cukor 4.7 g/l, alkohol 12.5 %, kyseliny 7%, obsahuje siričitany
Sauvignon Blanc

Sauvignon Blanc

dávka L-17,ročník 2019, biele, cukor 6.3 g/l, alkohol 12.5%, kyseliny 7 g/l, obsahuje siričitany
Veltlínske Zelené

Veltlínske Zelené

dávka L-18, ročník 2019, biele, cukor 5.5 g/l, alkohol 12.5%, kyseliny 7.%, obsahuje siričitany
Rizling Rýnsky

Rizling Rýnsky

dávka L-24, ročník 2019, biele, cukor 5.7 g/l, alkohol 12.5%, kyseliny 7 g/l, obsahuje siricitany
Cabernet Sauvignon Rosé

Cabernet Sauvignon Rosé

dávka L-23, ročník 2019, cukor 2.9 g/l, alkohol 13%, kyseliny 6%, obsahuje siričitany